03.08.2021

Prečo využiť služby realitného makléra

Prečo využiť služby realitného makléra

3 pádne argumenty, prečo využiť služby realitného makléra

Možno ste aj vy uverili tomu, že predaj a kúpa nehnuteľnosti predsa „nie je nič zložité“. Áno, všetci máme suseda či bratranca, ktorý zvládol predať byt po starej mame na vlastnú päsť. Zo skúsenosti však viem, že nie vždy je to ten najlepší prístup. Ak vás zastupuje realitný maklér, ktorý je skutočný profesionál, zaručene dokáže vylepšiť ktorúkoľvek časť kúpno-predajného procesu.

Dovoľte mi predostrieť vám niekoľko bodov, ktoré sú podľa mňa tými najhlavnejšími argumentami prečo sa oplatí mať po svojom boku kvalitného a skúseného makléra.

 

Váš maklér zredukuje riziko

Čo si budeme hovoriť, realitný trh je v našich zemepisných šírkach presýtený (v lepšom prípade) nekompetentnými sprostredkovateľmi, v tom horšom prípade priamo podvodníkmi z radov bytových či pozemkových mafií. Jednoduchá otázka do pléna – naozaj viete, na čo sa zamerať pri študovaní listu vlastníctva, ak chcete kúpiť byt? Naozaj viete, ako má vyzerať prevod financií, ak ho chcete predať? Realitný maklér je vašou prvou a hlavnou zbraňou proti podvodom. Vie, na čo si dať pozor, a jeho radar spoľahlivo zachytí povestné „červené vlajočky“. Jeho prínos v tomto smere môže byť neoceniteľný.

 

Váš maklér celý proces urýchli

Máte čas na vybavovanie telefonátov so zástupom anonymných záujemcov? Naozaj viete, ako správne na prípravu nehnuteľnosti pred zverejnením inzerátu? A máte náladu na papierovačky a dlhé rady na katastroch? Realitný maklér, ktorý sa vyzná vo svojom odbore, vás vo všetkých fázach procesu s vycibrenou presnosťou nasmeruje tým správnym smerom – tak, aby nič netrvalo viac, než je nevyhnutne nutné. V ešte lepšom prípade za vás vybaví všetko potrebné, od homestagingu až po kataster. Vám len pípne SMS, po ktorej môžete osláviť, že všetko prebehlo hladko a správne.

 

Váš maklér vám ušetrí peniaze

V tomto prípade to nie je len o tom, za koľko sa podarí predať či kúpiť. Vaša predstava o finálnej cene môže byť značne skreslená (a to oboma smermi), keďže internetové inzeráty sú v drvivej väčšine prípadov značne neobjektívne. Maklér vám pomôže lepšie sa zorientovať na trhu – a to je len prvá fáza. Aj ten najserióznejší záujemca bude o cene vyjednávať a snažiť sa dohodnúť finálnu sumu, ktorá bude vyhovovať v prvom rade jemu. Realitný maklér nerobí len obhliadky. Správny maklér je tiež šikovný marketér a obchodník, ktorý pozná správne argumenty a tiež sa vie efektívne brániť proti argumentom protistrany. Tak, aby vám ako svojmu klientovi maximalizoval finančný zisk. A tu naozaj nehovoríme o malých sumách.

 

Prirodzene, tých argumentov v prospech služieb realitného makléra by sa dalo nájsť omnoho, omnoho viac, než len spomenuté tri. Verím však, že práve tieto dokážu zmeniť názor všetkým, ktorí by sa do predaja či kúpy nehnuteľnosti chceli pustiť na vlastnú päsť.

Ak hľadáte naozaj profesionálne realitné služby, naviac robené s vášňou a skutočným zanietením, neváhajte ma kontaktovať.

Kde nás nájdete?

Chcete vedieť cenu Vašej nehnuteľnosti?

Zistiť cenu